دستگیری مخالفان سلطنت در لندن

به گزارش رویترز، روز شنبه ششم می همزمان با تاجگذاری پادشاه چارلز سوم در لندن ۵۲ نفر از تظارهرکنندگان ضد سلطنتی در این شهر دستگیر شدند. صدها معترض زردپوش مخالف سلطنتی عصر مدرن با تجمع در مرکز لندن به مخالفت با لباسهای قرمز، آبی، سفید نشان سلطنت انگلستان با نمایش تابلوهای “پادشاه من نیست” اعتراضات گسترده ای را به اجرا درآوردند.

به گزارش رویترز معترضین اظهار کرده اند که سردسته این تجمع، گراهام اسمیت قبل از شروع اعتراضات توسط پلیس لندن دستگیر شده است. معترضین همزمان با عبور پادشاه چارلز سوم و همسرش به کلیسای تاجگذاری وست مینستر ابی فریادهای مخالفت سر می دادند. به گزارش رویترز پلیس دستگیری سردسته معترضین، اسمیت گراهام را تایید نکرد. به گزارش این خبرگزاری صبح شنبه پلیس علت بازداشت متهمین و خودداری از رهاکردن آنها را حفظ امنیت عمومی اعلام نموده و ادعا کرده است طبق گزارشات رسیده امنیتی معترضین قصد برهم زدن مراسم سلطنتی و تحریک اسبها حین حرکت به کلیسا را داشته اند که احتمال ایجاد خطر امنیتی برای جمعیت حاضر را به همراه داشته است.

در مقابل روز شنبه دهها هزار حامی سلطنتی نیز در این شهر به حمایت از چارلز سوم تجمع کردند. تعداد حضار در مقایسه با گذشته نشان دهنده کاهش حمایتها از تاج و تخت در تاریخ انگلستان است. یکی از فعالان مدنی لندن اظهار امیدواری کرده است بخصوص با توجه به کاهش چشمگیر حمایتها از سلطنت در میان جوانان چارلز سوم آخرین تاجدار سلطنت انگلستان باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فوری