الکتریکی شدن۳۰ درصد از خودروهای تورنتو تا سال ۲۰۳۰

به دنبال طرح های گسترده تورنتو برای کاهش آلودگی هوا و پایین آوردن ضایعات کربنی و سوختی، دولت تورنتو اعلام کرده است که تا پایان سال ۲۰۳۰ تقریبا سی درصد خودروها الکتریکی شده و به جای سوخت گیری با گاز در توقفگاه ها شارژ الکتریکی خواهند شد.

نماینده شهردار تورنتو، جنیفر مک کلوی استراتژی های کاهش ضایعات کربنی و آلودگی هوا را در گزارشهای آب و هوایی سال ۲۰۲۲ کاملا مؤثر اعلام نمود.

شهر تورنتو اعلام کرد که گزارشهای سالانه نشان می دهند که عملکردهای لازم برای اجرای این طرح تا کنون کامل شده یا در دست اجرا هستند و پنج اقدام ضروری در حال انجام است تا دودزایی را به حداقل رسانده یا طبق طرح مذکور به صفر برساند:

تاسیس طرح کنترل ضایعات کربنی به پشتیبانی بودجه بندی لازم

کاهش سریع استفاده گسترده از سوخت گازهای طبیعی

پایه گذاری استانداردهای اجرایی ساختمانی

افزایش استفاده و انتخاب روشهای حمل و نقل کم دود

افزایش میزان بازیافت و ذخیره انرژی محلی

دولت تورنتو هم اکنون با اجرای سی عملکرد و برنامه کوتاه مدت توام با سیاستها و سرمایه گذاریهای ویژه، کاهش آلودگی هوا با گازهای گلخانه ای را سرعت چشمگیری بخشیده است و در این زمان قصد دارد با همتی بلند گامهای بلندتر و سریعتری را برای ارتقای این هدف عالی بردارد. هدف ایده آل این طرح این است که شهر تورنتو تا سال ۲۰۴۰ تمام این آلودگی ها را از محیط حذف نماید.

دولت تورنتو تاکنون موفق شده است ۱۰۰ ایستگاه شارژ الکتریکی و ۶۵۰ خروجی شارژ الکتریکی خودرو ایجاد نماید و ضایعات گازهای گلخانه ای را در مقایسه با سال ۱۹۹۰ حدود ۴۳ درصد کاهش دهد. همچنین تلاش می کند تا سال ۲۰۳۰ تقریبا ۶۵ درصد ضایعات کربنی را کاهش دهد. برای دستیابی به طرح نهایی مورد نظر، دولت قصد دارد که ضایعات سوختی را در هفت سال آینده به نصف برساند.

ساختارهای دولتی در این میانه فقط پنج درصد به طور مستقیم در آلودگی هوا نقش دارند. به این ترتیب برای رسیدن به غایت این طرح از تمام شهروندان و ساکنین تورنتو انتظار می رود وظیفه خود بدانند که تا آنجا که ممکن است برای کاهش آلودگی هوا تلاش کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فوری