اضافه شدن ششصد فضای جدید به پناهگاههای تورنتو

برنامه حمایتی پناهگاههای تورنتو در شورای شهر روز 15 اوت اضافه کردن 600 پناهگاه جدید برای پناهندگان و پناهجویان را تصویب کرد. این پیشنهاد که ابتدا از طرف کارمندان شهرداری به شورای شهر ارایه شده بود و امروز به تصویب رسید باید در هتلی واقع در 3 Park Home Avenue به موافقت برسد.

این پروژه به دنبال افزایش مداوم تقاضا برای پناهگاه از طرف پناهجویان و پناهندگان حاضر در تورنتو از سپتامبر سال گذشته, 2021, با کاهش محدودیتهای مسافرتی و مرزی بین المللی به علت کاهش خطر کرونا مطرح شد. تا اواسط سال جاری 2022 به طور متوسط هر هفته 55 پناهجو و پناهنده در پناهگاههای دولتی شهر تورنتو پذیرش شده اند. در حال حاضر تقریبا 1800 پناهنده و پناهجو در پناهگاههای تورنتو ساکن هستند. با وجود اینکه امسال 750 پناهگاه به سیستم پناهگاه های اضطراری تورنتو اضافه شده اند اما ظرفیت پناهگاهها هنوز پاسخگوی میزان نیاز متقاضیان نمی باشد. پیش بینی می شود که پروژه اخیر برای دولت تورنتو در پنج سال آینده 5000 دلار هزینه داشته باشد.

این پروژه به غیر از فراهم نمودن سرپناه موقت شامل برنامه های گسترده حمایتی دیگری از قبیل حمایتهای تحصیلی چون ثبت نام کودکان پناهنده در مدارس به همکاری هیآت امنای آموزشی شهر و وزارت آموزش, حمایتهای قانونی برای پذیرش پرونده های پناهجویان, امکان دسترسی به مراقبتهای پزشکی جسمی و روحی و فراهم نمودن امکانات اجتماعی دیگر است.

دولت تورنتو در وبسایت خود اضافه می کند که از مزایای دیگر این برنامه امکان انتقال پناهندگان و پناهجویان به ساختمانهای جدید و باز شدن جای بیشتر برای شهروندانی است که نیاز به پناهگاه موقت دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فوری