دستگیری جوانی به اتهام اقدام به قتل چند مسلمان با شلیک اسلحه در مکان عمومی

در روز دوشنبه ۵ سپتامبر پس از دریافت گزارشی به پلیس تورنتو در خصوص شخص مسلحی در حال حمل اسلحه پر، پلیس بخش اسلحه و باندهای مسلح تورنتو، محمد اشان ناصر، که ۲۰ ساله و ساکن تورنتو می باشد را در ارتباط با پرونده سابق جنایی تحت بررسی از ۱۶ آوریل سال جاری ۲۰۲۲، به اتهام اقدام مسلحانه به قتل چند نفر در محل عمومی که منجر به مجروح شدن پنج مسلمان شده بود دستگیر و بازداشت نمود.

به گزارش سی تی وی نیوز در تاریخ ۱۶ آوریل یک گروه ۱۰ تا ۱۵ نفره متشکل از مردهای مسلمان که طبق مراسم مذهبی نیمه شب ماه رمضان در حدود ساعت یک نیمه شب در گاراژی در حدود تقاطع خیابان لارنس شرقی و مارکام در منطقه اسکاربورو تجمع نموده بودند ناگهان با نزدیک شدن خودروی ناشناسی مورد حمله مسلحانه و شلیک گلوله توسط سرنشین یا سرنشینان آن قرار گرفته و پنج نفر از آنها مجروح می گردند. تعداد سرنشینان خودرو در این گزارش نامشخص اعلام شده است. چهار نفر از قربانیان مورد اصابت گلوله قرار گرفته و به واسطه جراحات وارده توسط آمبولانس به بخش فوریتهای بیمارستان منتقل می گردند. یکی از قربانیان که در وضعیت بهتری به سر می برده خود شخصا به بیمارستان می رود. خودروی مشکوک که آبی پررنگ و چهار در سدان معرفی شده آخرین بار اندک زمانی پس از جنایت در خیابان مارکام به طرف شمال در حرکت بوده است. این پرونده ماهها تحت تحقیقات گسترده بخش جنایی پلیس تورنتو قرار داشت.

به گزارش سی تی وی نیوز پلیس جنایات حاصل از نفرت نیز در منطقه حضور به هم می رساند اما بعد از یک هفته اعلام می کند که با اطمینان خاطر می تواند اظهار کند که این گروه به علت اعتقادات مسلمانی مورد هدف گلوله قرار نگرفته اند. بازجویان پلیس بخش جنایی همچنین اعلام کرده اند که قربانیان هیچ حرکتی که موجب ایجاد انگیزه قتل و خشونت شده باشد انجام نداده اند و هیچ سابقه و ارتباطی هم با فعالیتهای باندی و مسلحانه نداشته اند.

۵ ماه بعد طبق خبر جاری، محمد اشان ناصر در منطقه اسکاربوروی تورنتو دستگیر شد. طبق اظهارات پلیس به سی تی وی نیوز این شخص در زمان دستگیری اسلحه پر کمری حمل می کرده است. به گزارش سی تی وی نیوز پلیس این شخص را از قبل می شناخته و او را بسیار خطرناک و سرکش معرفی می کند: “ما اعلام می کنیم که این شخص به عمل بسیار، بسیار خطرناک و خیره سرانه، بی توجه به اهمیت جان انسان مبادرت نموده و با شلیک ۶ گلوله پنج نفر را مورد اصابت قرار داده است.” به گزارش این خبرگزاری پلیس تورنتو به این نتیجه رسیده که سرنشین دیگری در زمان جنایت در خودرو حضور نداشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فوری